موفقیت

شرح مزایای انضباط شخصی

انضباط شخصی در زندگی را می توان گفت از تربیت، عواطف و احساساتی که در کودکی به ما انتقال یافته نشأت می گیرد از این رو انضباط شخصی که همان نظم شخصی می باشد بسیار مهم است که اگر به آن توجه نکنیم و تاثیرش را درک نکنیم بدون استثناء در همه جنبه های زندگی ما تاثیر خواهد گذاشت.

انضباط شخصی چیست؟

می توان گفت انضباط شخصی از خانواده و تربیتی که از آن صورت گرفته نشأت می گیرد. و مزایای انضباط شخصی در آینده شما تاثیر شگرفی خواهد گذاشت همانند تربیت شما که در اجتماع بسیار تاثیر گذار است، تعریف گذشته یکی از ساده ترین و مفهوم ترین تعریف هایی است که می توانستیم بیان نماییم. در پروسه انضباط باید سعی کنیم یک قانون ساده را رعایت کنیم سعی کنید برای خود یک قانون داشته باشید که در آن هر روز و هر ساعت بخواهید کمی پیشرفت کنید در این صورت شما در واحد یک روز در ۲۴ ساعت و هر واحد دیگر مانند هفته، ماه، سال در حال پیشرفت خواهید بود و همواره انضباط شخصی شما در حال ارتقاء خواهد بود.

مزایای انضباط در عصر حاضر
مزایای انضباط در عصر حاضر

مزایای انضباط شخصی

از مزایای انضباط شخصی این است که باعث می شود در وهله اول رفتار خودتان بسیار با نظم باشد و در وهله دوم باعث بهبود افکار و رفتار دیگران در مقابل شما می گردد. از دیگر مزایای انضباط شخصی می توان به این نکته اشاره کرد، زمانی که شما در کردار خود انضباط شخصی داشته باشید در نگاه اطرافیان خود بسیار قابل اعتماد تر و مجرب تر به نظر خواهید رسید. می توانیم در بعضی موارد می توان انضباط فردی را تسلط بر خود نیز دانست از مزایای انضباط فردی در این مورد می توان به عدم انحراف از اهداف خود در زندگی اشاره کرد و این مورد باعث رشد رو به بالا شما در طول زندگی خواهد شد.

اصول اولیه انضباط شخصی
اصول اولیه انضباط شخصی

اصول اولیه در انضباط شخصی

اصول اولیه رسیدن به انضباط شخصی که باعث حس نتیجه و مزایای انضباط شخصی در زندگی می شود را می توان خواب، تغذیه، ورزش و تفکر نام برد اگر در اجرای موارد ذکر شده شکست خوردید از اعمال خود سرد نشوید بلکه از اشتباهات خود درس بگیرید تا بتوانید بالاخره موفق شوید برای آنکه از نتایج انضباط فردی در زندگی خود همیشه بهره ببرید باید در اعمال خود که تا اینجا یاد گرفته اید همیشه ثابت قدم باشید و سختی این اعمال را بپذیرید.

 

تدوین:مجله آفتابگردان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 12 =

دکمه بازگشت به بالا