لباس و مد

ویژگی های یک پالتو خوب برای خانم ها

53 نوع پالتو با طرح های مختلف

ویژگی های یک پالتو خوب برای خانمها از آنجایی پر اهمیت است که این نوع پوشش روی تمامی لباس های استفاده شده و در معرض دید است و از سوی دیگر از یک پالتو خوب معمولاً انتظار داریم چند سالی برای ما ماندگاری داشته باشد .

ویژگی های یک پالتو خوب برای خانمها
ویژگی های یک پالتو خوب برای خانمها

صرف نظر از مدهای هر ساله برای این پوشش پاییزه و زمستانه از آنجایی که خانم ها خیلی بیشتر از آقایان به لباس هایشان دقت می‌کنند و برای ست کردن آنها وقت و انرژی کافی صرف می کنند ، بررسی ویژگیهای یک پالتو خوب و ماندگار برای خانم ها معمولاً در اولویت است .

هرچند در خصوص فاکتورهای عمومی که این نوع پوشش ها را از بقیه ممتاز تر میکند ، میتوان آنها را به پالتو های آقایان نیز با کمی تغییرات تعمیم داد .

ویژگی های یک پالتو خوب برای خانمها
ویژگی های یک پالتو خوب برای خانمها

فاکتور های مهم خرید یک پالتو خوب برای خانم ها

 

پالتو ها معمولاً با توجه به جنس پارچه ای که دارند ، نه تنها در خانم‌ها بلکه در تمامی سنین و جنس ها ، سایز اشخاص را کمی بیشتر و درشت تر نشان میدهند .

به همین دلیل خانم هایی که نسبت به ترکیب لباس و ظاهر اندامشان حساسیت بیشتری دارند ، لازم است که برای خرید پالتو دقت بیشتری نمایند .
در این راستا متناسب قد اشخاص و همچنین سایز بدن و جنس پارچه پالتو و البته در مراحل بعد طرح و رنگ آنها بایستی دقت در انتخاب را دوچندان نمود .


یکی از مهمترین نکات برای خرید پالتو ، محیطی است که خانم ها آن را می خواهند استفاده کنند معمولا برای محیط های سرد تر مانند شمال غربی ایران که زمستان های سرد تری دارند، بایستی پالتوهایی با ضخامت مناسب تر انتخاب نمود چرا که این پوشش علاوه بر زیبایی ظاهری و ست کردن با سایر البته می‌تواند پوشش گرم و راحت را برای خانم ها فراهم آورد .

به همین جهت اگر خانم ها قصد دارند لباس های بیشتر و گرمتری را قبل از پالتو خود بپوشند لازم است از نوعی از پالتو که دارای ضخامت کمتری از پارچه بوده و ظرافت بیشتر در دوخت و سبکی را دارا باشد استفاده نمایند .

در خصوص قد پالتو از آنجایی که در مناطق سردسیر تر لازم است که از پالتو کمک بیشتری در پوشش گرفته شود ، حتما لازم است برای این چنین مناطق پالتوهای بلند انتخاب شوند .
البته برای مناطقی با که زمستان های معتدل تر دارند برخی از خانمها پالتوهای کوتاه را ترجیح می دهند که کمی بلند تر یا مشابه یک کت خواهد بود .


اما در خصوص مهمترین نکته در انتخاب و خرید یک پالتوی خوب برای خانم ها لازم است که به جنس پالتو ها اشاره داشته باشیم .
معمولا جنس پارچه هایی که برای پالتو به خصوص پالتوهای خانم‌ها استفاده می شوند عبارتند از : کشمیر ، فوتر ، چرم ، موهر و ….می باشد .

پالتو های پشمی معمولا عایق خوبی هستند و در شستشو مقاومت بهتری از خود نشان می‌دهند .
پالتوهایی با پارچه موهر از چروک پذیری کمتری برخوردند و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر پارچه های پالتویی خواهند داشت .


اما پالتو های چرمی معمولاً از انتخاب های ویژه خانم هاست بخصوص اگر چرم اصلی انتخاب شود، که گران‌قیمت خواهند بود .
برای فضاهای رسمی جهت خانمها این انتخاب پالتو های یکی از گزینه های بسیار مناسب می باشد اما معمولاً وزن آنها نسبت به برخی دیگر از جنس پارچه ها کمی بیشتر است .

اما پارچه های کشمیر که طرفداران بسیار زیادی دارد از وزن سبکی برخوردار است و معمولاً خیلی کم پرز می دهد . معمولا برای پالتو با توجه به گرمی که دارد انتخاب اول بسیاری از خانم ها خواهد بود .


البته نوع خاص پالتو ‌خز نیز یکی دیگر از انواع پالتو ها می باشد که البته با توجه به قیمت بسیار زیاد آن ها ، افراد بسیار کمی از آنها استقبال می‌کنند و معمولاً به صورت گسترده در همه فروشگاه ها عرضه نمی شوند .حتما می‌دانید که پارچه این نوع پالتو ها از پوست حیوانات خاص تهیه می شود .

اما در خصوص رنگ پالتو ، غالباً با توجه به مصرف زیاد پالتو بیشتر استفاده‌کنندگان علاقمند هستند که از پالتو های تیره تر مانند مشکی یا زغال سنگی و …. استفاده نموده تا کمی از کثیفی آن به چشم نیاید . یکی دیگر از مزایای پالتو های تیره رنگ ، جذب گرما بوده که می‌تواند کمک زیادی به گرم ماندن صاحب آن نماید .


حتما پیشنهاد می شود در صورتی که قصد شستشو در ابتدا و یا انتهای فصل زمستان برای پالتوهای خود دارید ، آن را به خشکشویی بسپارید و تاکید نمایید تا حد امکان از آب شوی آن پرهیز شده و با مواد پرکلرین شسته شوند تا ماندگاری و شفافیت آن کاملاً حفظ شود .

تدوین و گردآوری:مجله آفتابگردان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا