آرایش و زیبایی

۳۰ مدل طرح ظریف تاتو دخترانه جذاب

تاتو یا خالکوبی پیشینه بسیار طولانی دارد و بسته به فرهنگ و موقعیت جغرافیایی در تمام دنیا در هر جایی یک معنی و مفهوم را می رساند .

 اصل کلمه تاتو از کشور هائیتی در اقیانوس آرام وام گرفته شده که در آنجا این کلمه به معنی علامت گذاری می باشد .در گذشته از این پدیده مصارف گوناگونی غیر از اصطلاحاً زیبایی می شده است ، مثلاً عده‌ای که در یک گروه عضویت داشته اند از یک شکل مشخص خالکوبی بهره می‌گرفتند و همچنین برخی از خانم‌ها توانایی‌ها و هنر خودشان را روی دستشان خالکوبی می نمودند.

  به نظر می‌رسد یکی از کانون های مهم خالکوبی در دنیای قدیم  ، مصر باستان بوده که پس از حدود چهار هزار سال پیش به منطقه آسیا دور و چین ورود پیدا کرده است .

 تاتو چیست 

 

 در واقع توتا یک هنر است که به وسیله برخی از ابزار و سوزن هایی ( البته امروز به صورت پیشرفته تر) رنگدانه هایی از رنگ های مختلف و بیشتر مشکی را به زیر  جلد پوست بدن (درم) وارد کرده تا به وسیله این حرکت اینگونه رنگدانه ها که شکلی به میل متقاضی تشکیل می‌دهند برای عضو خالکوبی شده باقی بماند. مسلماً با پیشرفت های تکنولوژی از یک سو و از سوی دیگر افزایش تقاضا برای این کار وسایل پیشرفته ترین ساخته شده و این موضوع تقریباً به یک صنعت پولساز برای دست اندرکاران آن تبدیل شده است.

جالب است بدانید در گذشته با تفکر برخی از فرهنگ ها و قومیت‌ها تاتو‌ یا خالکوبی مصارف دیگری غیر از رویت ظاهری داشته است ، برخی از ملل از این پدیده برای بهبود بیماریها و دور کردن امراض از انسان استفاده می‌کردند و در بسیاری از موارد این منظور خود را روی دستها و انگشتان خالکوبی کرده اند. 

 هرچند دردهه های دور خالکوبی یا تاتو بین برخی از فرهنگ ها  مذمت شده بود، اما از دهه ۱۹۹۰ میلادی با شروع یک موج جدید بین سلبریتی ها و ورزشکاران به خصوص فوتبالیست ها و بازیگران سینما درخواست های زیادی از این پدیده در بین ملل مختلف دنیا ایجاد شده و در بسیاری از کشورهای دنیا به خصوص بین نوجوانان و جوانان این پدیده به امر کاملاً طبیعی بدل گشته است .

 انواعی از تاتو 

همانطور که قبلا اشاره شد خالکوبی یا تاتو با نیت ها و مصارف گوناگونی در تمام دنیا استفاده می‌شود اما در سال‌های اخیر یکی از پرمصرف ترین انواع تاتو در قالب آرایشی کاربرد فراوان پیدا نموده است . تا در لب و ابرو و چشم یکی از پرمصرف‌ترین اینگونه تاتو های آرایشی هستند که بسیاری از خانمها به منظور ثابت شدن آرایش موضوع دلخواهشان متقاضی این موارد می باشند .

نمونه هایی از تاتوهای بسیار ظریف و بیشتر مورد پسند دختران و خانم های جوان را با هم میبینیم.

 

 

تاتو دخترانه
تاتو دخترانه

طرح تاتو نوشته

 

طرح تاتو مچ دست دخترانه

طرح تاتو دور مچ پا

طرح تاتو روی ساعد دست

طرح تاتو ساده دخترانه

طرح تاتو روی پا

مدل های جدید تاتو فانتزی

مدل های تاتو برای مچ دست دختر و پسر

طرح تاتو قلب روی دست

طرح تاتو ساده دخترانه

مدل طرح نوشته تاتو دخترانه

مدل های فانتزی تاتو

مدل تاتو نوشته دخترانه مچ دست

 

تدوین و گردآوری:مجله آفتابگردان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا